Roma mitolojisinin bolluk tanrıçası Abundantia’ya bağlanmak, maddi destek arayışlarımızı güçlendirmemize ve hayat amacımızı yerine getirirken rehberlik alabilmemize yardımcı olabilir. Ruh dünyası, bolluk enerjisinin hayatlarımıza katkı sağlamaktan mutluluk duyar, bu nedenle onlardan yardım talep etmek önemlidir. Abundantia, bollukla ilgili konularda güçlü ve besleyici bir tanrısal varlık olarak bizlere rehberlik edebilir.

Bu büyüleyici tanrıça, hayat dengesini bulmamıza yardımcı olabilir çünkü bazen hayatın vermek yerine almakla ilgili olduğu zamanlarla karşılaşabiliriz. Bu tür durumlar zaman zaman dengesizliklere veya tıkanıklıklara yol açabilir. Abundantia’nın bize sunduğu bolluk hissi, hayallerimizi ve özlemlerimizi takip etme konusundaki özgüvenimizi artırabilir.

Abundantia, başarı, refah, bolluk ve şansın güzel bir sembolü olarak kabul edilir ve aynı zamanda tasarrufların, yatırımların ve servetin koruyucusu olarak da bilinir. Onun görüntüsü yüzyıllar boyunca Roma sikkelerini süslemiştir. Roma mitolojisine göre, Abundantia insanlara para ve tahıl getirirken uyurken görülür ve her zaman taşıdığı Cornucopia’sını sallardı. İskandinav mitolojisinde ise, Frigg’in (atmosfer ve bulutların İskandinav tanrıçası) ilk ve en sevilen hizmetkarı olarak Fulla adıyla anılırdı. Fulla, Frigg’in değerli eşyalarını taşırken aynı zamanda tanrıçanın yardım isteyen ölümlüler için iyilikler yapar ve aracılık ederdi.

Abundantia, muhteşem bir güzellik ve meleksel bir saflık sembolü taşır. Bolluk, nazik bir ev sahibi gibi davranır, ihtiyaçlarınızı her zaman sorar ve sonra her dileğinizi sevgiyle yerine getirir. “Yüksek finans, yatırımlar ve benzeri konularda aklınıza gelebilecek her türlü soruyu yanıtlamak için kolayca hayallerinize girebilirim. Finansın, şifa projelerini hızlandırabileceğini ve zamanın kritik olduğu durumlarda özgürlük sağlayabileceğini unutmamalısınız.”

Ancak, para aynı zamanda bir tuzak olabilir, özellikle de endişe ve korkularınıza hükmetmesine izin verirseniz. İşte bu noktada, bu enerjinin devreye girmesiyle, düşük düşünceleri hafifletmek ve sizi refah yoluna yönlendirmek mümkün olur.