“Enerji, madde evreninin yapı taşıdır. Yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde atom altı parçacıkları daha da merak edilir hale gelmiştir ve özellikle kuantum fiziği ile bugüne kadar bilinenin ötesine doğru farklı bir bilimsel yol tezahür ettirmiştir. Yapılan farklı ruhsal çalışmalar, kadim öğretiler ve bilimin ilerlediği yol enerji tarafında kesişmektedir.

Ruhsal araştırmalar ve kadim öğretiler insanı enerjisel olarak inceler. Düşünce, duygu ve ruhsal kayıtlarımızın katman katman enerji alanımızı oluşturduğu ve enerji merkezlerimiz olarak tabir edilen çakralarımız teziyle, enerjisel dengeleme disiplinleri tezahür etmiştir. Çakra merkezlerimizdeki enerjisel dengesizlikler, auramızdaki düzensizlikler birey olarak gerçekliğimizin bir aynası olmaktadır. Düşünme, hissetme, inanç ve davranış kalıplarımız, yaşamımıza çektiğimiz olayların rengine ve bunlara verdiğimiz tepkilerin temelini oluşturur.

Bu düzen fiziksel sağlığımızı da etkiler. Enerji tarafında başlayan dengesizlikler devam ettiği takdirde, fiziksel bedenimiz de tepki verir ve dengesizliğe bağlı fiziksel bölge üzerinden hastalık dediğimiz durum tezahür eder.

Holistik Şifa uygulamaları, enerjisel dengelenme talebinde bulunan danışanların, önce “Spiritüel Danışmanlık” ile bulundukları enerjisel durumun belirlenip danışana geri bildirim verilmesi ile enerjilerin dengelenebilmesi için yapılacak enerjisel ve bilinçaltı çalışmalarının tümünü barındırır.

Bu tarz tamamlayıcı çalışmalarda en önemli dinamik, çalışmayı talep eden kişidir. Şifa uygulayıcıları, şifa dağıtmaz. Şifa ve denge bunu talep eden insanlar tarafından yaratılır. Ben ve benim gibi farklı teknikler ile bu çalışmaları gerçekleştiren tüm dostlar birer katalizördür, aracıdır. Yapılan çalışmalar, çalışma talep eden danışanın kendi yolunu bulmasına ışık tutar, rehberlik eder. Kryon’un çok güzel bir ifadesi vardır; “Karanlık bir odadayken kapıyı açtığınızda, karanlık dışarı sızmaz! Onun yerine ışık içeri akar” Çalışmaları düzenleyen kapıyı açandır, içerideki olarak kalkma sorumluluğunu bilerek harekete geçmesi gereken danışandır.

Holistik Şifa uygulamaları içeriğinde farklı teknikleri barındırabilmektedir. Başvuran danışanın enerji dengesine göre çalışmalar şekillenir. Uygulamalar “Enerji” ve “Bilinçaltı” çalışmaları olmak üzere 2 bölümdür.

  • Enerji bölümündeki uygulamalarda farklı enerjilerle kanallıklar, gerektiğinde sesle şifa ve nefes teknikleri uygulanabilmektedir. Yapılacak uygulamaların enerji ayağını belirleyen, danışanın dengesizlik kombinleridir.
  • Bilinçaltı bölümündeki uygulamalar, hipnoz temelidir. Danışanın beyin dalgalarının alfa ve teta bölgesine indirilmesi yöntemi ile düzenleme ve temizleme yapabilmek uygun ve kolaydır. Gerek görüldüğünde regresyon çalışması ile geçmiş yaşamlar üzerine de çalışma yapabilmek, uygulamaların bir parçası olabilir.
  • Bu programa enerjisel ve varlık temizlemeleri de dahildir. Büyü, sihir ve obsesyon gibi durumlarda farklı prosedürler çerçevesinde enerji uygulamaları benzerinde önce temizlik seansları gerçekleştirilir. Ardından belirlenen çalışma programına geçilir. Temizleme seansları ücretleri, normal seanslardan farklıdır, lütfen bilgi alın. Ağır temizleme gerektiren durumlar için “Kolaylaştırıcı Ezoterik Şifa Metodu” ile çalışma yapılmaktadır. Yapılacak temizlemenin durumuna göre sonrasında “Holistik Şifa” çalışmalarına geçilecektir.
  • Holistik Şifa uygulamaları tek bir seans da olabilir, on seans da. Burada belirleyici olan danışanın enerji durumudur.
  • Holistik Şifa uygulamaları hem yakından hem de uzaktan yapılabilmektedir. Mesafe, yapılan çalışmanın etkisini ve niteliğini değiştirmez.

Holistik Şifa tıbbi tedavinin alternatifi değildir veya bir teşhis sistemi değildir. Şifa enerjileri sevginin ve bütünlüğünün zeki bir enerji yansımasıdır. Çeşitli şifa enerjileriyle çalışıldığında bir çok yol keşfedebilirsiniz ve bu yollarda ilerlerken değerler kazanabilirsiniz.