İlahi saflaşma enerjisi, omurga sorunlarının yanı sıra alerji, kanser, kan basıncı ve diyabet gibi birçok hastalığın tedavisinde bilimsel olarak kanıtlanmış iyileştirici etkilere sahiptir. Bu enerji, vücutta meydana gelen tıkanıklıkları, özellikle omurgada biriken karmik blokajları çözerek sağlıklı enerji akışını yeniden sağlar. Ayrıca, hücreleri onarma ve yenileme bilgisiyle aktif hale getirir, bütün bedeni temizler ve dengeye sokar. Omurga düzeltmesi sonrasında, vücudun tüm işlevleri geri yüklenir ve doğal, ilahi bir dengeye geri döndürülür. Zararlı ağır metaller ve zehirler gibi toksinler organlardan temizlenir, böylece tüm vücut arınır.

Bu enerji sadece fiziksel düzeyde değil, aynı zamanda aile ilişkilerinde ve ikili ilişkilerde de iyileşmeyi tetikler. Kriz dönemlerinde düzelmeler görülür, zihinsel fonksiyonlar gelişir, duygusal çatışmalar azalır, ekonomik sorunlar çözülmeye başlar ve ruhsal titreşim seviyesi yükselir. Sonuç olarak, hayatın her alanında ilahi bir düzen ve denge hakim olur.

“İlahi saflaşma enerjisi, ruhsal gelişim sürecinde ve uygun DNA yapısının oluşumunda yardımcı olur” ilkesiyle de uyanışı teşvik eder.

Günümüzde, çocuklar, gençler ve yetişkinlerin yaklaşık %70’i kas-iskelet sistemi sorunları ile karşı karşıya gelmektedir. Omurgamız, karmaşık sinir iletimlerinin merkezi olduğundan, omurga sorunları uzun süre dik durmadığımızda spinal sinirlerdeki enerji akışını bozarak çakralarda tıkanıklıklara neden olabilir.

Unutmayın ki her şey, omurganın sağlığı ile bağlantılıdır. Omurga kaymaları ve bükülmeleri zamanla insanların bilincini etkiler ve bu da organlar ile organların kontrol merkezleri arasında tıkanıklıklara yol açabilir.

İlahi saflaşma enerjisi ile ruhsal durumumuz düzelir, saklı kalmış karmik blokajlar, bilinçaltındaki olumsuz düşünce kalıpları ve yaşama bakış açımızdaki tıkanıklıklar çözülerek enerji akışı yeniden serbest hale gelir. Kalça ve omurgadaki eğrilikler olabildiğince düzelir ve yeniden canlanmaya başlar. Başlatılan iyileşme süreci, fiziksel bedeni, enerji bedenlerini ve ruh sistemini içerir, bu da bütünsel bir denge sağlar ve bacaklardaki ve omurilikteki eğikliklerde gözle görülür bir düzelme sağlar.

İlahi saflaşma enerjisi ile iyileşebilen bazı rahatsızlıklar;
1. Migren/Baş ağrıları
2. Baş dönmesi/Denge sorunları/Kulak çınlaması
3. Boyun ağrısı/Boyun sertliği
4. Omuz ağrıları
5. Sürekli kas ağrıları
6. Lumbago/Hexenschuss
7. Bel fıtığı/Diskusherni
8. Sinir sıkışması
9. Kalça eğriliği
10.Bel ağrıları
11.Diz ağrıları/diz artrit
12.Kronik yorgunluk
13.Uyku sorunları
14.El ve Ayaklarda soğukluk
15.Kalp ritim bozukluğu
16.Tansiyon rahatsızlığı
17.Allerji ve astım
18.Sindirim bozuklukları
19.Boyun ve eklem rahatsızlıkları
20.Boyun hareket ettirememe ve tutulmalar
21.Skolyoz
22.Dikkat Eksikliği
23.Siyatik
24.Bacak uzunluğu farkı